Adam

Řeky ČESKOMORAVSKÉ VRCHOVINY.

Které řeky pramení na Českomoravské vrchovině. A které řeky s nich patří do úmoří Severního a Černého moře?

Nejlepší odpověď
annas

Z Českomoravské vrchoviny tečou do Čech řeky Sázava, Želivka a Nežárka – Severní moře.. Na Moravu odtud stékají řeky Svratka, Oslava, Jihlava, Jevišovka a Moravská Dyje – Černé moře.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:FB24XD7qZ5oJ:­regiony.ic.cz/in­dex.php%3Fcla­nek%3Dvodstvo%26dir%3­Dvysocina%26me­nu%3Dvysocina+%C4%8Ces­komoravsk%C3%A1+vrc­hovina+a+%C5%99e­ky&cd=8&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz