poiuzt

rekvalifikace

Zdravím,
chtěl bych si udělat rekvalifikaci. Úřad práce to proplácí jenom v příslibu zaměstnání? je to vice nez rok co nemuzu v mem oboru najit zamestnání.
Na https://portal­.mpsv.cz/upcr/kp/jhc/rek­valifikace maji přehled nabízených kurzů. Pokud bych mel zájem o kurz např. zámčník, tak si kurz musim najit sam nebo to je predem dané kde, u koho budu rekvalifikaci dělat?
Doplňuji:
česílko – takze kdybych chtěl rekvalifikaci na elektrikář, tak up muze rict ne, udelate si rekvalifikaci na prodavač???
A staci kdyz prijdu na up a reknu jim ze chci rekvalifikaci nebo musim prinest vyplneny nejaky papir?

Odpovědi
anonym

ÚP určuje kde a který rekvalifikační kurz. Můžeš chtít sebevíc, ale ÚP ti jej nedá, i to se může stát.

Noga

Můžou mít nasmlouvané třeba 4 různé podniky a z těch si pak můžeš vybrat, kde si rekvalifikaci uděláš. Je tam i určitá obsazenost, takže třeba kurz je do konce roku obsazený a musíš počkat až vypíšou nový.
Doplňuji:
Zajdi na úp za tím, kdo se o rekvalifikace stará. Ten ti dá jejich seznam, tam si najdeš o kterou bys měl zájem. Např. si vybereš zámečník, budou tam 4 místa v různých termínech kde si ten kurz udělat. Ty kurzy můžou mít i různou délku, týden, 2 týdny atd. Já jsem třeba dělal kurz na angličtinu, který trval rok.
Vybereš si např. kurz v nejbližším termínu nebo který je nejblíž tvému bydlišti. Pak tě na ten kurz zapíšou nebo ti řeknou, že je obsazený a budeš si muset vybrat jiný nebo počkat.

anonym

Ano, elektriku ti nedají a nabídnout třeba toho prodavače. Mají monitorovat i trh práce a naplnit mezery na pracovním trhu.