tazatelka

REkonstrukce odpadů + vody – starý činžák

V našem domě budeme dělat rekonstrukci všech odpadů a vody ve všech bytech. Znamená to rozkopané WC, koupelnu a kuchyň, rozsekané podlahy a obklady na WC a v koupelně, v kuchyni asi „jen“ podlaha. Mám pár zásadních dotazů:

  1. máme vyklidit, případně rozebrat kuch. linku
  2. KDO je POVINEN uvést obklady a podlahy v koupelně a na WC do původního stavu, tzn. nejen zazdít, ale i obložit
  3. A kdo kachlíky obstará + zaplatí?

Byty jsou v OV.
Doplňuji:
Rekonstrukce stoupaček tomu firma odborně říká 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Přesné instrukce jistě dostanete od prováděcí firmy. Nedá se to jednoznačně stanovit, podmínky v každém domě mohou být různé. Některé části stávajících rozvodů mohou i zůstat. K rekonstrukci by mělo patřit i dokončení, to znamená upravit i obklady a podlahy.
Pokud jsou byty v OV, tak buď to budete hradit z fondu oprav, a nebo bude přímo rozpočítánop na jednotlivé byty.

Další odpovědi
anonym

Byty jsou v osobním vlastnictví, to znamená, že co se týká bytu, to si každý vlastník zaplatí sám. To, co je společné (stupačky, které nejsou součástí bytových jednotek), se bude pravděpodobně hradit z fondu oprav a pokud si budete muset na opravy vzít úvěr, tak jej budete splácet podle výše, jak je uvedeno ve smlouvě, nebo bude hrazen ze splátek, jimiž přispíváte do fondu oprav.
Informace by Vám ale mělo podat sdružení vlastníků bytových jednotek. Před tak rozsáhlou akcí byste měli žádat podrobné informace.