sabik11

Řekne mi někdo slovy co je to taoismus ?

Řekne mi někdo slovy co je to taoismus ? Našla jsem jen nějaký informace,pot­řebovala bych to vysvětlit,děkuji.

Nejlepší odpověď
panenka

Taoismus je jednim ze zakladnich smeru vychodni filosofie, vznikl v 5. stoleti pr. Kr., zakladatel Lao-c , formuloval jeho strukturu. Hlavni kniha „Tao te tingu“ (Kniha o Tao a ctnosti) nas uci, ze clovek se nema dat omezit vecmi tohoto sveta, ale osvobodit se od nich. Ucinit v sobe vnitrni klid a osvobodit se od zadosti a vasni. Nechtit nic vic nez to co potrebujeme. Byt trvale skromny a pokorny a neuchylit se od sve prirozenosti a nebyt na nikom zavisly. Tao – je pralatka a te – je vesmirná sila tj. individualni prirozenost, ting je – cesta. Vztah cloveka a prirody je jednim ze zakladnich rozdilu mezi vychodni a zapadni filosofií.

Zdroj: http://www.25050­.50megs.com/

Další odpovědi
quentos

copak slovy – umí to někdo říct nějak jinak, třeba číslem? :{))>

poa.li

Smíření, odevzdanost, akceptování, neusilování. Prostě pohoda…

hanulka11

5 je magické taoistické číslo