1jirka22

Reklamovat toto zboží či ne?

Dobrý den, před dvěma týdny jsem si koupil v obchodě nike air max Tavas. Z pravé boty, skoro vždy, když došlápnu tak slyším jak syčí vzduch.
Je to důvod k reklamaci?

Nejlepší odpověď
sisssane

Ano určitě, pokud Vám to vadí, tak bych neviděl důvod to nereklamovat.

Čím dřív tím lépe, aspoň nemají důvod reklamaci zamítnout s tím, že boty byly běžně opotřebovány.

Další odpovědi
pusinka50

Jistěže je třeba boty reklamovat nebo chceš při chůzi syčet? Může se to jen zhoršovat. V obchodě bohužel mají právo na vyřízení reklamace 30 dní. Tak si nachystej náhradní boty. Zkus ale nejdřív požádat o okamžité vrácení peněz z důvodu neopravitelnosti vady. Vyžádej si vedoucí obchodu. Nebo vezmi raději sebou jako autoritu jednoho z rodičů,

Popina

Ano reklamovat a hned, škoda,že jste nešel dřív, mě druhý den vyměnili kus za kus 🙂

klob1

Záleží, jaký je psaný materiál té podrážky od výrobce. Podle toho je možná či nemožná reklamace samozřejmě. Pokud by byla neoprávněná reklamace, může na Vás požadovat náhradu nákladů s tím spojených a výrobce zase npokutu za neodůvodněnou raklamci. Jinak samozřejmě, pokud uznají a budete tímpádem v právu, pak jistě máte na to nárok.
Takže nejprve nutné si zjistit ten materiál jestli je uváděn správně v souladu s obuví. některé amteriály a konstrukce to běžně dělají právě! A některé jsou vyráběné, že to nedělají. Takže to chce mít 100% jistotu ohledně materiálu a konstrukce! Mohou mít tzv. vzduchový polštář. Ostatně potom i záleží na prodejci, jak Vás uzná jako zákazníka.
Jinak berte, že i velice značkové a drahé boty stejně vyrábí Čína.