kokos23

Reklamovala jsem v zár.době telefon.Pokud do 30dnů neodpoví nebo jinak nedají vědět,jak mám dál postupovat?Děkuji

Doplňuji:
Moc děkuji za odpovědi a chci se zeptat,zda odstoupení od smlouvy musí být písemné a pokud ano,jak to mám formulovat?Dě­kuji Hanka

Nejlepší odpověď
mojitek

oni Vám nedají sami o sobě vědět,o to se musíte postarat Vy. Jinak po 30 ti denní době se stavte tam kde jste to reklamovala a pokud nebude reklamace vyřízena,tak už nezáleží na tom jestli byla oprávněná nebo jestli to spravili/nespravili-žádejte budto vrácení peněz v plné výši nebo výměnu zboží.Jedno nebo druhé nebudou určovat oni,ale rozhodnete se sama jestli chcete 1. nebo tu 2, možnost.

Další odpovědi
Hykam

Pokud do 30 dnů není reklamace vyřízena, považuje se to za závadu neodstranitelnou, tudíž můžeš odstoupit od smlouvy a požadovat zpět peníze.
Ovšem doporučuji si do obchodu zavolat a optat se, zda je reklamace vyřízena.
Doplňuji:
Dojít na prodejnu a požadovat zpět peníze, nic psát nemusíš. Akorát sebou dones veškeré příslušenství (nabíječku, sluchátka…), ale pokud už např, sluchátka nemáš, není to důvod k odmítnutí odstoupení od smlouvy, nenech se odmítnout.

ivzez

Předchozí odpovědi jsou správné.
Já jen doplním, že třicetidenní lhůta začíná běžet
den po předání předmětu k reklamaci.

Odstoupit od smlouvy je možné až po marném uplynutí reklamační lhůty,
tedy až den po uplynutí 30 dnů (celkem půjde o 32. den).

Pokud by měla reklamační lhůta skončit během víkendu
nebo ve svátek, posouvá se poslední den na nejbližší pracovní den.