norek

Reklamace v záruční době

Mám notenbook asi půl roku najednou přestal jít,dala jsem ho na reklamaci v záruční době.Zjistili závadu kterou jsem prý zavinila–polití-ale chtějí po mne 800kč za zjíštění závady jinak mi notebook nevydají mají na to právo.?

Nejlepší odpověď
anonym

Neoprávněná reklamace ■V případě neoprávněné reklamace může prodávající požadovat úhradu nákladů spojených s diagnostikou, testováním, opravou a případnou likvidací reklamovaného zařízení.
■Zjistí-li se, že příčinou závady není reklamovaný výrobek, ale nekorektní instalace či používání software (operační systém, antivir…), pokud byla data poškozena nekorektním chováním některé aplikace (hry, viry…), nebo jestliže data poškodil kupující, nebo třetí osoba, bude kupujícímu účtována práce technika za zjištění tohoto stavu a případné uvedení do funkčního stavu dle platného ceníku prodávajícího

Zdroj: internet

Další odpovědi
Drap

Pokud byl opravdu politý, tak myslím že ano. Vznikla jim tím práce navíc, kterou by jim nikdo nezaplatil. Dnes už málokdo je ochoten pracovat zdarma.

mosoj

No jo, někdy to vyjde někdy ne !