peterd108

reklamace telefonu, 30 denní lhůta, vrácení peněz

Dal jsem 23.6. 2014 na reklamaci mobil. Dnes je už 21.7. takže mi telefon může ještě do 23.7.2014 vrátit. Můžu po prodejci chtít vrácení peněz už 23.7., když jsem ho tam zanes 23.6?

Nejlepší odpověď
zzzzz

30 dní na to mají, takže peníze můžeš chtít až 31den, to vychází na čtvrtek 24.7.
Doplňuji:
Nenechej se zmást, Dandrda..... odstoupit od kupní smlouvy je možné:

  • Pokud se vada objeví do půl roku od koupě, to znamená, že se to bere jako rozpor s kupní smlouvou, že už to v době koupě bylo vadné.
  • Pokud se ti projeví třikrát stejná vada.
  • Pokud se objeví 4 různé vady
  • Pokud nestihnou vyřídit reklamaci do 30 dnů, peníze ti nemusí vyplatit hned na ruku mají na to dalších 30dní. Ty odstup od smlouvy ve čtvrtek písemně, a jednu kopii odstoupení si nechej v prodejně orazítkovat, jako že ji převzali.

Další odpovědi
DandrdaMan01

Mě se stala podobná věc, akorát s tabletem a v jinou dobu.
___
Můžeš tam klidně i zajít nebo napsat e-mail a zeptat se jak na tom jsou…
Pokud ti tvůj mobil nevrátí do těch třiceti dnů (mě se to stalo) a nebo když ti ho vrátí a nebude fungovat tak jak by měl tak tam můžeš přímo zajít a říct jim že chceš aby ti vrátili peníze a oni ti samozřejmě vrátit musí
Takže tam pak zajdi a můžeš se po vrácení peněz rozmyslet co si chceš koupit.