januli

reklamace obkladů

jak,prosím přesně uplatnit reklamaci na obkladač. práci? Po půl roce mi prasklo asi 5 kachlí,obkladače další půlrok uháním o opravu a teď už ani nezvedá telefon. Poslat mu reklam. doporučeně?Jak postupovat?Podle písemné smlouvy mám nárok na reklamaci 5 let.

Odpovědi
Sůwa

Bylo by dobře znát důvod praskání obkladaček, to se běžně nestává. Než bych uháněla dodavatele, tak těch 5 kusů bych si vyměnila sama, zas taková věda to není.

mosoj

Úplně normálně. Kontaktovat ho, doručit mu písemnou reklamaci. To jest popis závady. Je mně to ale dost divné. Může jít i o nějaké pnutí zdi na které je obklad proveden.

odpomass

Určitě to nemusí být vina řemeslníka, každopádně každý slušný by ti na telefon normálně odpověděl, už kvůli tomu bych byla nejistá s odvedenou prací. Takže bych to viděla na pozvání nějakého znalce, abyste zjisili zdroj závady a pokud by se prokázala řemeslníkova vina, potom mu zaslat reklamaci doporučeně. Pokud by se nic nedělo, podat žalobu a ono už by ho přešlo ignorování.