tencosepta

Reklamace, dostanu novější noťaš?

Dobrý den, mám starý notebook v hodnotě 10 000 a chtěl bych se zeptat, pokud bych ho reklamoval, dostal bych ten samý notebook nebo nový v hodnotě 10 000 a tudíž snad i výkonnější?

Nejlepší odpověď
Quimby

Nemůžeš jentak požadovat výměnu zboží za jiné. To je možné pouze v případě, že se daná závada nedá opravit a dané zboží se už nevyrábí. V tom případě ti musí prodejce nabídnout stejně kvalitní zboží. Řekl bych, že ta kvalita neznamená za stejné peníze jako tehdy, ale stejně výkonný notebook. – Ceny mohou klesat nebo stoupat a zákazník by tedy pak mohl být i v nevýhodě v případě zvýšení cen.

Další odpovědi
Zaibatsu

Reklamace může být z důvodu vad neodstranitelných, pak máš nárok na výměnu zboží NEBO vrácení peněz. Při odstranitelných máš nárok na 3 opravy, poté výměna NEBO vrácení peněz. Není-li možná výměna za stejnou věc, musíš dostat peníze, pokud nesouhlasíš s výměnou za něco jiné.