secouver

Reklamace auta koupeného v Německu

Ahoj,

rád bych se zeptal zda máte někdo zkušenost, nebo znalosti v následující problematice. Asi před pěti dny jsem koupil ojeté auto v Německu v autobazaru. Po dvou dnech ježdění v ČR, se začal projevovat nejspíše vadný dvouhmotový setrvačník – oprava by vycházela na cca 20 tis. Kč. Je nějaká možnost reklamace nebo odvolání? Dá se toto klasifikovat jako skrytá závada? Moc děkuji za informace.

Odpovědi
ducky

Vy jste to auto koupil asi sám? Ne přes nějakou českou firmu která se zabývá dovozem aut? Zkuste se obrátit sem: http://www.au­topujcovnavpra­ze.cz/cs/car-delivery, myslím, že vám poradí zdarma. Tel: 773 116 716

Jinak můj názor – to co platí v českém autobazaru by mělo platit i v tom německém.

Jestliže prodej automobilu autobazar pouze zprostředkovával, není prodávajícím ve smyslu občanského zákoníku. Prodávajícím je v daném případě skutečně původní vlastník vozidla a proto se budete muset obrátit na něj. Máte v takovém případě právo odstoupit od smlouvy dle § 597 občanského zákoníku, neboť prodávající vás ujistil o tom, že automobil má určité vlastnosti, přičemž toto ujištění je nepravdivé. Pokud byl vůz v komisním prodeji a prodávajícím byl autobazar, pak pokud prodávané auto nemělo deklarované vlastnosti – typ motoru neodpovídal prokazatelně tomu, co udával prodávající (což ve vašem případě zřejmě je splněno) – máte právo auto reklamovat vůči bazaru a podle § 616 odst. 3 občanského zákoníku odstoupit od smlouvy, neboť došlo k rozporu s kupní smlouvou, případně můžete požadovat slevu z ceny.

Dále zajímavý článek je třeba tady:
http://www.no­vinky.cz/finan­ce/206317-vadne-zbozi-koupene-v-eu-se-casto-nepodari-reklamovat.html