root.tt

Rejstřík trestů

Chtěl bych se zeptat co se zapisuje do rejstříku trestů. Ve vězení jsem nebyl, ale mám podmínku. Někde jsem četl že podmínka se do rejstříku trestů nezapisuje.

Odpovědi
LuciJe

Do rejstříku trestů se zapisuje jakékoliv odsouzení. Ve výpisu z rejstříku se Vám podmínečné odsouzení bude objevovat do té doby, než uplyne odklad podmínkou stanovený – pak dojde k zahlazení trestu (čili, v rejstříku zůstane, na výpisu se neobjeví).

kazisvět

Ještě doplním, že i podmínečné odsouzení je v rejstříku trestů „napořád“. Po uplynutí doby pro podmínečné odsouzení nebude sice vidět ve výpisu z rejstříku trestů, ale pokud si někdo nechá udělat opis z rejstříku trestů, tak jej tam uvidí.
Více detailů o výpisu a opisu z rejstříku trestů je ve zdroji.

Zdroj: www.epravo.cz/top/clan­ky/opis-a-vypis-z-rejstriku-trestu-15264.html