eskander1234

Mohu mít čistý trestní rejstřík pokud jsem byla hledanou osobou?

Dobry vecer. .mam otazku ohledne cisteho trestniho rejstriku..byla jsem hledanou osobou ale amnestie se na me vztahovala jelikoz mam cisty trestni rejstrik. Chapu to spravne ??dekuji
Doplňuji:
Tak to nechapu ja byla hledana z duvodu neprevzeti rosudku od soudu (soudil samosoudce.a po 6 letech jsrm si nechala udelat vypis tk a je cisty.dekuji

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Hledaná osoba záznam v rejstříku trestů nemá.

Záznam tam má pouze osoba pravomocně odsouzená, a i takový záznam je možné po čase zahladit.
Doplňuji:
Pokud byl uložený trest podmíněný, tak se po ukončení podmínky „smazal sám“
Pokud je udělena amnestie, tak se to také do výpisu RT nezapisuje.

Krom výpisu z RT existuje i opis RT a v tom jsou všechny tresty i podmíněné, a nedá se z něj mazat.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.