Pokročilý

regulační poplatek ve zdravotnictví

Byla jsem v Brně,na poliklinice Viniční/odd. alergologie/,na vyšetření PH metrie.V den, kdy mi zavedli cévku, jsem zaolatila RP a za 24 hod. jsem přišla cévku vytáhnout a už mezi dveřmi mně sestra žádala opět o RP. Na moji otázku proč, za asistence lékařky mně bylo řečeno, že tak je to u nich zařízeno. Zdá se mi toto nesmyslné.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nevím,jak to přesně funguje,ale pokud jdu k lékaři s jedním a tím problémem,tím mám na mysli,že mě ošetří,pak mě pozve na kontrolu atd...tak vždy platím poplatek jen jednou a to při prvním ošetření...

Další odpovědi:

Zlatý

Babčo, nepíšeš, kdo ti tu cévku dával a proč a kdo ti ji vytahoval. To je podstatné.
Vysvětlím: Pokud při první návštěvě tě doktorka vyšetřila a rozhodla, že ti dají cévku, RP jsi platila oprávně. Zároveň ti zřejmě sdělila, že za 24 hodin máš přijít cévku vytáhnout. Pokud při druhé návštěvě ti byla cévka vytažena a doktorka tě opět vyšetřila, je to opět v pořádku.
Pokud však při druhé návštěvě ti cévku vytáhla sestra a lékařka tě nevyšetřila-tím není myšleno zápis do karty, ale musela by tě vidět, prohlédnout, tak neplatíš.

Bronzový

nesmyslné je platit jakékoliv poplatky navíc,než si platíme sami na pojištění a daních.ale pravicová strany chce pro svoje bohaté soukromé doktory ještě více,ale hlavně je to ohlupování lidí a dokazování si vlastní méněcenosti s prostředníkem vzhůru

Zlatý

...pro doplnění připojuji ještě odkaz na obdobnou otázku, kde je pár ´zajímavých´ odpovědí na dané téma.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ poplatek-u-lekare

Pokročilý

Tak ono je okolo našeho zdravotnictví více nesmyslů.

Stříbrný

stale mi neni jasne,že se řika 30korunovy poplatek,ale pravda to neni. Přiklad: Lekař30Kč, Lekarna, 2položky leků60Kč plus doplatek za leky.president Klaus se vyjadřil cituji:Prosim Vas,to je to same jak,když si koupite listek na tramvaj.

Diskuze k otázce

Bronzový

dagry

Pro Kropítko:
Nemáš pravdu, já jsem teď byla 2 měsíce nemocná s rukou a při každé kontrole, která se děla co týden, jsem platila u závodní lékařky poplatek, protože ona mi vystavila neschopenku, ale vlastně jsem chodila s nemocnou rukou k odborníkovi, kde jsem samozřejmě taky platila a doteď mi není jasné proč jsem platila u závodní lékařky, která mě ani neprohlédla a jenom se zeptala jak pokračuje léčba. Ale těch 30,- Kč si opravdu vzala vždycky.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.