Avatar uživatele
babča

regulační poplatek ve zdravotnictví

Byla jsem v Brně,na poliklinice Viniční/odd. alergologie/,na vyšetření PH metrie.V den, kdy mi zavedli cévku, jsem zaolatila RP a za 24 hod. jsem přišla cévku vytáhnout a už mezi dveřmi mně sestra žádala opět o RP. Na moji otázku proč, za asistence lékařky mně bylo řečeno, že tak je to u nich zařízeno. Zdá se mi toto nesmyslné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 5106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

nevím,jak to přesně funguje,ale pokud jdu k lékaři s jedním a tím problémem,tím mám na mysli,že mě ošetří,pak mě pozve na kontrolu atd…tak vždy platím poplatek jen jednou a to při prvním ošetření…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Babčo, nepíšeš, kdo ti tu cévku dával a proč a kdo ti ji vytahoval. To je podstatné.
Vysvětlím: Pokud při první návštěvě tě doktorka vyšetřila a rozhodla, že ti dají cévku, RP jsi platila oprávně. Zároveň ti zřejmě sdělila, že za 24 hodin máš přijít cévku vytáhnout. Pokud při druhé návštěvě ti byla cévka vytažena a doktorka tě opět vyšetřila, je to opět v pořádku.
Pokud však při druhé návštěvě ti cévku vytáhla sestra a lékařka tě nevyšetřila-tím není myšleno zápis do karty, ale musela by tě vidět, prohlédnout, tak neplatíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
člověk

nesmyslné je platit jakékoliv poplatky navíc,než si platíme sami na pojištění a daních.ale pravicová strany chce pro svoje bohaté soukromé doktory ještě více,ale hlavně je to ohlupování lidí a dokazování si vlastní méněcenosti s prostředníkem vzhů­ru

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

…pro doplnění připojuji ještě odkaz na obdobnou otázku, kde je pár ´zajímavých´ odpovědí na dané téma.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poplatek-u-lekare

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vikičistič

Tak ono je okolo našeho zdravotnictví více nesmyslů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

stale mi neni jasne,že se řika 30korunovy poplatek,ale pravda to neni.Přiklad:Le­kař30Kč,Lekar­na,2položky leků60Kč plus doplatek za leky.president Klaus se vyjadřil cituji:Prosim Vas,to je to same jak,když si koupite listek na tramvaj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dagry

Pro Kropítko:
Nemáš pravdu, já jsem teď byla 2 měsíce nemocná s rukou a při každé kontrole, která se děla co týden, jsem platila u závodní lékařky poplatek, protože ona mi vystavila neschopenku, ale vlastně jsem chodila s nemocnou rukou k odborníkovi, kde jsem samozřejmě taky platila a doteď mi není jasné proč jsem platila u závodní lékařky, která mě ani neprohlédla a jenom se zeptala jak pokračuje léčba. Ale těch 30,– Kč si opravdu vzala vždycky.

před 5105 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek