babča

regulační poplatek ve zdravotnictví

Byla jsem v Brně,na poliklinice Viniční/odd. alergologie/,na vyšetření PH metrie.V den, kdy mi zavedli cévku, jsem zaolatila RP a za 24 hod. jsem přišla cévku vytáhnout a už mezi dveřmi mně sestra žádala opět o RP. Na moji otázku proč, za asistence lékařky mně bylo řečeno, že tak je to u nich zařízeno. Zdá se mi toto nesmyslné.

Nejlepší odpověď
kropitko

nevím,jak to přesně funguje,ale pokud jdu k lékaři s jedním a tím problémem,tím mám na mysli,že mě ošetří,pak mě pozve na kontrolu atd…tak vždy platím poplatek jen jednou a to při prvním ošetření…

Další odpovědi
Miroslavst

Babčo, nepíšeš, kdo ti tu cévku dával a proč a kdo ti ji vytahoval. To je podstatné.
Vysvětlím: Pokud při první návštěvě tě doktorka vyšetřila a rozhodla, že ti dají cévku, RP jsi platila oprávně. Zároveň ti zřejmě sdělila, že za 24 hodin máš přijít cévku vytáhnout. Pokud při druhé návštěvě ti byla cévka vytažena a doktorka tě opět vyšetřila, je to opět v pořádku.
Pokud však při druhé návštěvě ti cévku vytáhla sestra a lékařka tě nevyšetřila-tím není myšleno zápis do karty, ale musela by tě vidět, prohlédnout, tak neplatíš.

člověk

nesmyslné je platit jakékoliv poplatky navíc,než si platíme sami na pojištění a daních.ale pravicová strany chce pro svoje bohaté soukromé doktory ještě více,ale hlavně je to ohlupování lidí a dokazování si vlastní méněcenosti s prostředníkem vzhů­ru

standa

…pro doplnění připojuji ještě odkaz na obdobnou otázku, kde je pár ´zajímavých´ odpovědí na dané téma.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poplatek-u-lekare

Vikičistič

Tak ono je okolo našeho zdravotnictví více nesmyslů.

oskar

stale mi neni jasne,že se řika 30korunovy poplatek,ale pravda to neni.Přiklad:Le­kař30Kč,Lekar­na,2položky leků60Kč plus doplatek za leky.president Klaus se vyjadřil cituji:Prosim Vas,to je to same jak,když si koupite listek na tramvaj.

dagry

Pro Kropítko:
Nemáš pravdu, já jsem teď byla 2 měsíce nemocná s rukou a při každé kontrole, která se děla co týden, jsem platila u závodní lékařky poplatek, protože ona mi vystavila neschopenku, ale vlastně jsem chodila s nemocnou rukou k odborníkovi, kde jsem samozřejmě taky platila a doteď mi není jasné proč jsem platila u závodní lékařky, která mě ani neprohlédla a jenom se zeptala jak pokračuje léčba. Ale těch 30,– Kč si opravdu vzala vždycky.