waqaw

Registrece vozidla

Ahoj, jsem mladá a nezkušená, tak bych od vás potřebovala přesný postup co mám dělat. Chci si koupit auto které je od mého bydliště vzdálené 200km, Problém je v tom že majitelka ho odhlásila a má procvaklý malý techničák ale technickou to má ještě rok, což teda nevim jestli platí když to má procvaklý. Od vás potřebuju vědet přesně co mám dělat aby jsem s tímto autem mohla jezdit. Napiště přesně co od majitele mám požadovat a co mám přesně dělat (prosím hodně podrobně,)… děkuji
Doplňuji:
Dobře, jestli to chápu, tak ona půjde znova na úřad, ikdyž je vozidlo odhlášené a jakoby to přeodhlásí na mě… Jak dlouho to tak trvá ? jestli tam mohu jít sní a vzít si ten VTP rovnou.
Dejme tomu, že jsem to udělali, starý SPZ má odevzdat ona nebo já ?
Poté co mě přepíše v tom velkym TP mohu autem odjet nebo ne ?
A zelenou kartu si mám udělat zhruba v jaké fázi ?

Nejlepší odpověď
dusand

předpokládám, že auto ještě nemáš koupené. tudíž si pro auto zajedeš, majitel vozidla by měl před prodejem mít připravenou smlouvu. do této smlouvy se píše druh vozidla, značka, typ, spz, atd., a dále údaje prodávajícího a tvé údaje, tímto mám na mysli věk, rok narození, bydliště, rodné číslo. smlouvy musí být dvě, jedna tobě a druhá prodávajícímu.
v ruce po koupi budeš mít malý techničák (i když prostřihlý) a velký ti pošle prodávájící, až v něm na úřadě změní údaje toho, na koho to odhlašuje, tudíž tvé údaje. velký techničák ti potom pošle poštou domů a ty s ním, i s malým techničákem a kupní smlouvou půjdeš na úřad. jestli to auto není staré bude tě to stát do 1000,– pouze přepis a možná nové značky. na úřadě auto přepíšou na tebe, ty si budeš muset zřídit povinné ručení (max do týdne od koupě auta) a můžeš jezdit
tím, že má prostřihlý malý techničák neznamená, že to auto nemá technickou, tudíž s tím můžeš jet.
Doplňuji:
SPZ na autě zůstanou, při přihlášení vozu na tebe značky odevzdáš na úřadě, kde ti dají nové pro tvůj příslušný kraj.

Další odpovědi
fablen

Auto jsem přihlašovala koncem března. Bylo z Prahy, staré rok a půl – koupeno referenční z autosalonu. Na Městském úřadě po mě ještě chtěli Evidenční kontrolu vozidla, takže jsem další den ještě jela na STK, kde mi kontrolu provedli (protokol, že souhlasí číslo motoru) a pak jsem znovu šla zpět na Městský úřad s pražskými SPZ (nechat si je v jiném kraji nelze), jejich malý technický + velký techn.průkaz (již přepsaný na mě). Smlouvu na povinné ručení mi už vyřídili sami v autosalonu (i bez nové SPZ). Zelenou kartu jsem proto měla vystavenou nejdříve na VIN motoru a ne na SPZ. Za přepis jsem myslím platila 800,– a 200,– za evidenční kontrolu vozu.
Doplňuji:
Sebou na MÚ i tu kupní smlouvu nebo fakturu.

cukrar

paní Wagae, je divné, že paní jezdí na procvaklý techničák. I když to ničemu neodporuje, pokud není ve velkém techničáku omezena platnost malého techničáku. Technická platí i s procvaklým techničákem.
Abyste mohla odjet klidně s vozidlem, potřebujete platnou zelenou kartu, platný řidičák, malý techničák…
prodejce nepůjde již na úřad, páč tam jí nic neudělají se zápisem. Musíte mít nabývající doklady mezi osobou uvedenou v techničáku (to je ta majitelka) a Vámi.
Bez podrobností z techničáku jen spekuluji…
ICQ 55180641, skype: milancukrar
Doplňuji:
pozor na špatné rady „ty si budeš muset zřídit povinné ručení (max do týdne od koupě auta“ toto je nesmysl a pohádka