Banshee

Registrace na úřadu práce po střední škole

Ano vím, častá otázka, přesto jsem ale nenašla odpověď na svůj dotaz. Letos jsem odmaturovala a podala přihlášky na VŠ. Bohužel sem se nedostala a tak jsem podala odvolání. Rozhodnutí se dozvím až po 31. srpnu a navíc 27. srpna ještě dělám další přijímačky na jinou VŠ. Tím pádem i tohle se dozvím až během září. A teď sem zmatená jestli mám jít na úřad práce a do kdy? Nebo jestli se už platí zdravotní pojištění. Díky moc za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hlada

Po absolvování střední školy je dvouměsíční ochranná lhůta, ve které pojištění platí stát. Od září se můžeš zaregistrovat na ÚP nebo si platit pojištění sama.

Další odpovědi
Luuu

Jak řiká Hlada, do konce srpna jsi studentka, pak na vlastní pěst.

maistrdc

Najdi si práci