Avatar uživatele
Chase

Registrace domény a prodej webu

Poprvé pro někoho dělám web za finanční odměnu a nevím na kterém účtu zaregistrovat doménu. Budu registrovat u Wedosu kde bude i hosting. Na Wedosu mám svůj účet na kterém mám zaregistrovaný svůj web.

Otázka tedy zní: Mám doménu a hosting zaregistrovat na svém účtu nebo mám pro danou osobu vytvořit vlastní účet u wedosu na jeho jméno? Správcem webu budu já.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Podle mého*) bys měl dotyčnému vytvořit jeho vlastní účet – on bude nájemcem doménového jména (´vlastníkem´) i nájemcem webhostingu. S tím osoba správce (administrátora) webu nemá nic co do činění.
___
*) samozřejmě záleží na vaší domluvě

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Je zajímavé, že slepé střevo si lidi od laika operovat nenechají…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

robíte zákazku (otázka stojí, či na to máte papier, živnosť, odvediete dane, ale to je ohľadne položenej otázky vedľajšie), nerobíte pre seba.

pokiaľ web ani doména NEBUDE vašim vlastníctvom, registráciu treba urobiť tak, aby vyhovovala zmluve o diele – a v nej by malo byť jasne stanovené, KTO bude majiteľom domény.
jej zaparkovanie je už technický detail, ktorý ale tiež v zmluve môže byť.

pokiaľ máte dohodu per huba, môžete konať nekorektne ako vy (registráciu urobíte na seba a ste jej majiteľom a po skončení dohody s práve webu môžete napr. ponúknuť doménu na predaj) ako aj zákazník (nezaplatí vám nič a bude vás žalovať za čokoľvek [napr. použitie jeho materiálov]).

takže pozor na to – i tvorba webu nie je iba o tom napísať nejaké stránky, ale je v tom aj kus právničiny (majetkovo právne vzťahy, pracovné vzťahy, dane a pod).

pre pokoj duše – doporučujem registráciu i parking na majiteľa (a nech to zaplatí).

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Hamone, nějak se začít musí 🙂 Ale zas dobrá hláška 😁 Pomalu začínáš konkurovat Zjentkovi 🙂

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek