Registr dlužníku

mam splaceny dluh měla jsem na to exekuci je to rok od zaplaceni za jakou dobu me vymazou z rejstriku.a co se de udelat aby me vymazali.mockrat dekuji za odpved

Odpovědi
standa

Pokud máte pod pojmem ´rejstřík´ na mysli REGISTR DLUŽNÍKŮ, tak čtěte dál…, jinak je to o jiném tématu (např. rejstřík trestů ap.)

Na obdobnou otázku zde již bylo odpovídáno – viz zdroj níže.

Každopádně napište provozovateli registru žádost o výmaz a následně si to telefonicky ověřte a zjistěte zda a kdy bude vaší žádosti vyhověno.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/po-jake-dobe-se-maze-zaznam-v-registru-neplaticu

květák75

Je to tak, jak píše standa. O výmaz z registru dlužníků nejspíš budete muset zažádat. Sama jsem tento problém taky řešila. Dřív jsem si nadělala docela dost dluhů a i přes to, že už je mám dávno splacené jsem zjistila, že jsem stále v registru dlužníků vedená. Teď už je ale vše naštěstí vyřešené. Jen tak mimochodem, tady mají docela dobrý návod jak do takového registru nahlédnout: https://www.fi­nancnipomocnik­.cz/hledate-registr-dluzniku-k-nahlednuti-vime-zjistit-sve-zaznamy/ Třeba by se vám to mohlo hodit.