Deli

Referendum – myslíte, že jsou referenda k něčemu? Že opravdu ukáží názor lidu?

Hlasovali jste někdy v nějakém?

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, myslím že ukážou názor lidu. Otázka je, zda ten „názor lidu“ je totéž, co lidi potřebují nebo co je pro ně prospěšné. Osobně nejsem referendům vůbec nakloněný, vždycky si představím, co si asi tak může o daném problému myslet Franta Vidle z Roztrhané Lhoty nebo Deži Bazmek z Chánova, a přejede mi mráz po zádech.

Další odpovědi
anonym

Ano,referendum je užitečné v každém demokratickém státě,vyjma České republiky!Proč nebylo vyhlášené všeobecné referendum při vstupu do NATA,do EU ? Pokud by byla ta možnost,sami lidé by se rozhodli,jestli je nám potřebný Senát a další nepotřebné!

Drap

Referendum je ve své podstatě velice dobrá věc. Otázkou však zůstává, zda občané předem dostanou úplné a pravdivé informace ve všech směrech, aby se mohli správně rozhodnout. Osobně jsem se zúčastnil jednoho místního referenda před několika léty. Informace byly podány tak že se většina i když ne příliš větší ,rozhodla tak jak se rozhodla. Dnešek ukazuje, že ti kritici, kteří byli proti, a byli vždy včas umlčeni aniž by jím byl dán dostatečný propstor pro sdělení protiargumentú měli vlastně pravdu.

led

Referendum je vlastne dôležitá informácia o názore národa (občanov štátu) na danú otázku. Nie je záväzné pre vládne orgány, len poradné.

dědapetr

Určitě jsou potřebná,jeto jeden z nástrojů demokracie,ale zároveň musí být někdo je bere na vědomí.Dnešní politická garnitura se referend bojí.

johana 56

Ať vůle tvá,lide,zpět se k tobě navrátí.

pokazdejinak

myslím, že ukážou hlavně, jak sebou lid nechá manipulovat… která ze stran má více prostředků na reklamu :(

gnosis

naivne jsem si myslel, ze je referendum to jedine, co muze nasi zemi zachranit, to co opravdu ukaze nazor lidu tem mafianum nahore.

bohuzel na prikladu irska je jasne videt, jaka fraska z toho muze vzniknout. v roce 2008 irove v referendu odmitli lisabonskou smlouvu v pomeru 56% ne – 44% ano. a tak vlada zacla do medii poustet reklamy (pravdepodobne ty, jak se politici objimaji s detmi – to vetsionu zabere) prislo nejake to straseni (zkrachujeme, jedine EU nam pomuze) a tak o rok pozdeji se referendum opakovalo, a ela hop – 66% ano, 34% ne. referendum je zbytecne divadlo, stejne jako volby. dokud nazory lidi (tech prumerne a podprumerne inteligentnich) ovladaji media, nema referendum vyznam. dopadne vzdy tak, jak si ti nahore preji.