Referát do chemie - téma

Mám na chemii zadaný referát 2 - 3 min. mluvit z paměti..
Nevítě nejaký lehký téma ?
Někdo měl třeba chemie v MCdonalds.. a spol..
Takže nějaký nápad ?

Odpovědi:

Zlatý

Zkus se třeba podívat na emulgátory v potravinách - jak skoro všude cpou glutamáty a umělý sladidla, která až na pár výjímek nejsou dobrá pro naše zdraví (mezi neškodná umělá sladidla patří například stevie nebo sukraloza).
Doplňuji:
Když už jsme u těch sladidel, tak jsou i mnohem horší sladidla, jak aspartam - určitě cyklamáty, ty jsou asi nejhorší (to jsou takové ty levné cukeríny ze supermarketu) a i acesulfam K bych označil za horší sladidlo, než aspartam.

Ale když se podíváte na složení, tak často bývává aspartam s acesulfamem spolu v tom produktu.

Když už jsme u toho - nejen udělá sladidla a zvýrazňovače chuti jsou problémem, ale i třeba konzervanty - jeden z nejhorších a často používaných je asi E250 - dusitan sodný či barviva - jedno z nejhorších a často používaných je E120 - karmín.

Já když takhle nakupuju v super/hypermarketu, tak s hrůzou koukám, co rvou do uzenin - prakticky všude je E621 - glutamát sodný a hlavně E120.
Naštěstí bych uzeniny neměl jíst, takže se jim vyhýbám, kór když vidím, co tam rvou všechno....

Bronzový

Přesně jak říká Bedy - něco aktuálního, já bych si třeba vzala Aspartam. A chci taky referát...

Stříbrný

Bedy si trochu plete pojmy. Emulgátory mají v potravinách zcela jiný účel a se sladidly nemají nic společného.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.