Deawon

Existuje do auta redukce 230 V zásuvky z 2 pin na 3 pin?

V Superbu je „plochá“ zásuvka na 230V (samozřejmě bez uzemnění). Potřebuji, aby si tam kolega mohl připojit adaptér od notebooku s klasickou kulatou zásuvkou 3pin. Existuje taková redukce, nebo si ji musím sám udělat? Stačil by mi 1m kabelu? Dík

Odpovědi
Hlada

Žádná taková redukce se nemůže prodávat a není ani možné doporučit ji dělat.
Jestli je vyvedený ochranný vodič, tak musí být připojený. Napáječ zřejmě nemá dostatečnou izolaci, aby vyhovoval 2.třídě. Jedinou cestou je koupit jiný.

Dochy

Takové redukce jsou nepřípustné. Dokážu si představit, že na požádání do auta rovnou dají 3pólovou zásuvku, ale redukce… ee..

Raibek: Ano, NTB zdroje se dělají i s 3pólovou zástrčkou. Zvláště ty pro větší výkony (mez je cca 60–90W). Vyšší výkony potřebují lepší filtry a lepší filtry potřebují zapojenou kostru. Zrovna nedávno jsem si chtěl koupit náhradní zdroj 90W, koupil jsem alternativní s 2pól připojením (místo orig. 3pól) a ten pak ale dokázal poměrně nepříjemně brnět při letmém doteku ruky na cokoli kovového (přímo napájecí konektor či jakákoli odkrytá kovová část – třeba pouzdro USB konektoru…). Nechal jsem ho vyměnit jako vadný a druhý dělal to samé, tak jsem ho vrátil.

Doplňuji: Ta 3pól zásuvka v autě asi bude problém. Sice v autě by to bylo OK, ale nikdo výrobci nezaručí, že si to někde v kempu nevytáhnete prodlužkou do stanu a to už by problém být mohl. Takže s tou 3pólovou budete asi bez šance. Doporučuji sehnat si zdroj do autozásuvky, zaplatíte pár peněz, přibude vám další krám, ale ubude spousta potíží a dokonce vám to z autobaterie bude žrát o něco méně, protože měnič z 12V bude zaručeně úspornější než dvojí konverze (12ss->230st->cca18ss)

mosoj

Napáječ v autě nejde především uzemnit !!!!! Je tedy absence ochranného vodiče.Takže je možné připojovat spotřebiče jen s dokonalou izolací ( neznám odborné zatřídění a hledat to nebudu) a ty se připojují dvojpólovou zástrčkou.

JájsemRaibek

To je nějaký divný? Ntb s kulatou zásuvkou? Já mám ntb s adaptérem-trafem a ten má jen dva kolíky, tudíž by mi stačilo to co tam je.
A on je v superbu měnič?
Pokud tedy je a pokud napájí ntb 3vodičovým vedením, nezbývá než opravdu udělat redukci bez uzemnění, tedy dva vodiče. Např. zásuvka z prodlužky napojená na kabel z rádia, který má jen dva kolíky.