Jolana

Řecko-cestování na občanský průkaz

Dobrý den, stačí mi prosím občanský průkaz k cestě do Řecka letecky? Jak poznám, že ten můj je se strojově čitelnými údaji? Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

dcera cestovala na OP nyní v červnu a bez nejmenších problémů

myslím, že by měl být vydán po r. 2000

Další odpovědi
Michal Kole

Pozná se podle těch divných dvou řádek písmen dole.

Já bych raději cestoval s pasem. Je to jistější.

baghira

Občanský průkaz je legální cestovní doklad pro všechny země EU, Norsko, Island, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Chorvatsko.

Typ OP není až tak důležitý (pokud je jinak platný), ale nesmí mít odstřižený roh (takhle jsou označené OP u kterých došlo ke změně údajů a čeká se na výměnu – typicky změna příjmení po svatbě. Takový OP platí jen v ČR)

motýlemanuel

Když se podíváš sem: https://jaces­tovatel.cz/me­dia/kam-lze-cestovat-na-obcansky-prukaz zjistíž, že Řecko je nejen členem evropské unie, ale také schengenského prostoru, je tedy více než jasné, že do Řecka ti občanský průkaz bohatě stačí. Dej si však pozor, aby jsi ho měl po celou dobu pobytu platný.