Recidiva…

Chtela bych se zeptat jestli se amnestie tyka 247 e) paragrafu Pritel je ve veznici na 4 mesice za kradez..Ukradl jakysimu klukovi bundu..Chtela sem se zeptat jestli se ho amnestie tyka..

Odpovědi
standaQ

Pokud je v rozsudku uveden jen § 247/1.e, tak ano, tento skutek (opakovaná drobná krádež) již nebude trestným činem, ale jen přestupkem. Trest odnětí svobody by měl být zrušen a nahrazen jiným trestem podle přestupkového zákona (finanční pokuta)