Elk

Recept na zelnou placku

Víte nějaký dobrý recept na zelné placky? Díky!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Sklenici kysaného zelí odlijeme stranou nálev. Podle potřeby můžeme zelí překrájet, ale není to nutné. /můžeme vmíchat na kostičky nakrájenou uzeninu nebo škvarky/

Připravené zelí dáme do mísy. Rozklepneme k němu vejce, přidáme mouku/250g/ a okořeníme podle chuti kmínem, majoránkou a pepřem. Nakonec těsto osolíme a důkladně promícháme. Koření můžeme zvolit podle vlastní chuti.

Pánev dobře rozehřejeme. Ze směsi vytvaruje malé placičky, které opékáme na oleji v rozehřáté pánvi. Zelné placky smažíme, dokud neztmavnou.

nebo lze připravit těsto jako na bramborák a přidat do něj pokrájené kyselé zelí -také je to výborné
Zelné placky jsou velmi dobré. Hodí se jako samotná chuťovka nebo příloha k pečeným či smaženým masům
Doplňuji:
tu mouku dejte polohrubou

Další odpovědi
Mili @

Udělat těsto jako na bramborák a přidat sladkokyselé zelí ze sklenice.
Tento placek nenatáhne tolik tuku a je výborný!!!
Doplňuji:
zelí napřed vymačkat!
šťávu ze zelí je možné vypít, taky je dobrá!

elektrikář

Moje maminka zamíchala zelí a škvarky do kynutého těsta, a pekla to v troubě, jako koláče.