karel4

Recept na nejlepší buchtu kterou znáte

Nejlepší odpověď
anonym

Tak tady si ani neškrtnu, protože nejlepší a mými návštěvami nejvíc opěvované jsou koláče z klasického kynutého těsta. Když se nechá zadělat a kynout v domácí pekárně, tak je to něco fantastického. Potom nezáleží na náplni a na ničem ostatním, hlavně musí být z poctivého másla a s láskou upečené.

Další odpovědi
hanulka11

u nás to vyhrávají kynuté buchty s tvarohem a se švestkama

Do mísy si připravím
1 kg polohrubé mouky
5 lžic cukru
špetku soli

udělám důlek do něj rozdrobím
1 kostku droždí
na něj nasypu lžíci cukru
zaliji cca 1/4 l vlažného mléka a přidám trochu citronové kůry
a 2 vejce
a vypracovávám těsto dle potřeby můžete maličko mléka ještě přilít ale jen maličko a když je těsto zadělané přidám ještě 8 rozpuštěných lžic másla /hery/ a pěkně to zapracuji do těsta až je krásně hladké a nelepí se na stěny mísy . Popráším hladkou moukou a nechám kynout , jak se objem znásobí začnu lžící vykrajovat kousky a dávat je na pomoučněný vál /rozprostřu každý kousek naplním tvarohem a dávám 1 švestku/i může být kompotovaná/ zabalím a kladu postupně na plech vyložený pečícím papírem a hned každou buchtu potírám rozpuštěným tukem z vrchu i ze stran, aby se k sobě při pečení nepřilepily. Dám do trouby na 180 st a peču dokud nezačnou růžovět. Rozpis je přesně na 20ks buchet po 4 vedle sebe v 5 ti řadách.

ReHu

Také mám oblíbené a myslela jsem, že se mrknu i na další tipy.
Škoda.

hanulka11

škoda že jsi to zamkl ,mohli jsme se dozvědět víc dobrot

venkovan

Hlavně zas nějakou ptákovinu od venkovana. Protože nejlepší jsou české a moravské buchty. A recept až po 22 hodině.

iceT

Recept nemám,ale kamarádka mi včera donesla na košt famozní buchtu na plechu,spodek byl kakaové těsto,nahoře slabá vrstva vanilkového pudinku,pokladené čokoládovými bebe,s čokoládovou polevou a zasněžené kokosem.
Spodní těsto mi silně připomínalo buchtu co dělám podle hrnkového receptu a nahoru se jen rozhází ochucený tvaroh.