Avatar uživatele
karel4

Recept na nejlepší buchtu kterou znáte

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4445 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak tady si ani neškrtnu, protože nejlepší a mými návštěvami nejvíc opěvované jsou koláče z klasického kynutého těsta. Když se nechá zadělat a kynout v domácí pekárně, tak je to něco fantastického. Potom nezáleží na náplni a na ničem ostatním, hlavně musí být z poctivého másla a s láskou upečené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

u nás to vyhrávají kynuté buchty s tvarohem a se švestkama

Do mísy si připravím
1 kg polohrubé mouky
5 lžic cukru
špetku soli

udělám důlek do něj rozdrobím
1 kostku droždí
na něj nasypu lžíci cukru
zaliji cca 1/4 l vlažného mléka a přidám trochu citronové kůry
a 2 vejce
a vypracovávám těsto dle potřeby můžete maličko mléka ještě přilít ale jen maličko a když je těsto zadělané přidám ještě 8 rozpuštěných lžic másla /hery/ a pěkně to zapracuji do těsta až je krásně hladké a nelepí se na stěny mísy . Popráším hladkou moukou a nechám kynout , jak se objem znásobí začnu lžící vykrajovat kousky a dávat je na pomoučněný vál /rozprostřu každý kousek naplním tvarohem a dávám 1 švestku/i může být kompotovaná/ zabalím a kladu postupně na plech vyložený pečícím papírem a hned každou buchtu potírám rozpuštěným tukem z vrchu i ze stran, aby se k sobě při pečení nepřilepily. Dám do trouby na 180 st a peču dokud nezačnou růžovět. Rozpis je přesně na 20ks buchet po 4 vedle sebe v 5 ti řadách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Také mám oblíbené a myslela jsem, že se mrknu i na další tipy.
Škoda.

před 4445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

škoda že jsi to zamkl ,mohli jsme se dozvědět víc dobrot

před 4445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
venkovan

Hlavně zas nějakou ptákovinu od venkovana. Protože nejlepší jsou české a moravské buchty. A recept až po 22 hodině.

před 4444 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Recept nemám,ale kamarádka mi včera donesla na košt famozní buchtu na plechu,spodek byl kakaové těsto,nahoře slabá vrstva vanilkového pudinku,pokladené čokoládovými bebe,s čokoládovou polevou a zasněžené kokosem.
Spodní těsto mi silně připomínalo buchtu co dělám podle hrnkového receptu a nahoru se jen rozhází ochucený tvaroh.

před 4445 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek