janek66

Recept na nějakou netradiční hustou polévku,vhodnou jako hlavní jídlo?

Mám dovolenou a nechce se mi moc vařit.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tak si uvař Brambory na paprice-
Na omastku zpěníš nakrájenou cibuli, zasypeš lžící papriky -zamícháš , přidáš nakrájený gothaj na kostky zasmahneš a zaliješ vodou/tolik kolik chceš polévky/ oloupané na kousky nakrájené brambory přidej do hrnce zamíchej a vař až brambory skoro změknou a pak zakvrdlej smetanou se 2–3 lžícemi mouky. Povař ! Já vařím zvlášť vejce a nakrájím je na 1/4 do polévky, ale můžeš je i do polévky rozklepnout na udělat ztracená. Osol , a okysel ostem dle chuti a ukroj si krajíc chleba a nech si chutnat.

Další odpovědi
GM

Rajčatovou – na oleji zpěním 1/2 cibule, nakrájený stroužek česneku, na tom podusím 1/2 papriky nakráj.na proužky asi 2 min.,pak přidám 2 nakráj.rajčata – možno i oloupaná, sůl, špetku čili, lžíci protlaku, přiměřeně vody, povařím do měkka,, zahustím střídkou chleba nakráj. na malé kostičky, povařím. K tomu topinky.

anonym

http://recepty­.vareni.cz/pra­vy-rusky-borsc/

Nebo pytlíkovku a málo vody.

elektrikář

Zelnou polévku,čočko­vou,fazolovou­, bramboračku,držko­vou, gulášovou.Kořenovou zeleninu, jíšku do které zamíchám vejce.Nechám srazit, Do smněsi přidám koření, udělá to velké kusy jako knedlíčky. Polévku z kuřecích kostí zeleninu, obrané maso vejce.Případně játrové knedlíčky.

Arni

Já dělám něco podobného jak už tu je uvedeno, ale trochu jinak.

Do zlatova osmahnout cibulku – nesmí zhořknout – přidat česnek a hned pokrájený salám, klobásu a pod. a přidám bobkový list, špetku majoránky, sůl pepř. Nechám za stálého míchání chvíli podusit, aby si uzenina pustila šťávu. Pak přidat pokrájené (syrové) brambory, všechno to promíchám a přidám mletou červenou papriku. Chvilku promíchat – ne dlouho, paprika by jinak zhořkla a přidám (ale nemusí to být) kysané zelí. Pak všechno promíchat, popř. podlít vodou a pod pokličkou dusit do měkka. Podle potřeby podlít vodou. Nakonec, když jsou brambory měkké a pokud to chci mít hustší (brambory to ale většinou zahustí dost) přidám buď jíšku nebo zjednodušeně rozmíchat trochu hladké mouky s vodou a přes cedník vmíchat do polévky.
Ještě malý fígl. Dá se přidat trocha hovězího masoxu a zahustit to hotovou jíškou. To pro méně zkušené.
Je to výborná hustá polévka.
Pokud zkusíte, přeji dobrou chuť.