recept na knedle

Potřebovala bych nějaký výborný a osvědčený recept na knedle,( přílohové k jídlu)které by byly nenáročné na přípravu a přitom byly zkutečně dobré.Pokazím úplně každé,tak potřebuji poradit,co opravdu zvládnu.díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Chlupaté knedlíky.(cca 2-3 porce)
Na 2 housky nakrájené na kostičky přidáme 2 syrové na jemno nastrouhané brambory,jedno vejce,sůl,pol. nebo hr. mouka.Místo ní může být i strouhanka,jsou pak lepší.Vaříme asi 8 minut v osolené vodě,a já dělám dvěma lžícemi velké noky,to vaření musíte vyzkoušet,podle toho jak velké noky uděláte,já už to mám v oku.Knedlíky jsou výborné,už doma nevařím jiné.

Další odpovědi:

Stříbrný

Hrnkové knedlíky,
Suroviny:
2 vejce
2 rohlíky
1 hrnek polohr.mouky
1 hrnek mléka
máslo

Postup:
Smícháme rohlíky nakrájené na kostičky s moukou,mlékem a vejci(můžeme přidat nasekané bylinky podle chuti).Čtvrtlitrové hrnky silně vymažeme máslem a asi do 3/4 naplníme těstem(pozor,těsto vyběhne),vložíme do kastrolu s vodou,aby sahala asi do 1/2 hrnků a od začátku varu vaříme 30min.Vhodné jsou ke všemu,jako obyč knedlík-omáčky,pečená masa...

Pokročilý

Můj osvědčený recept na hrnkové knedlíky, jsou báječné, nic na nich nepokazíte a jsou úžasné, všem chutnají, navíc se domnívám, že vrcholem kuchařského umění je doma připravený knedlík:

Suroviny:
200g hrubé mouky
2 rohlíky (ne čerstvé)
250 ml mléka
2 vejce
sůl, máslo (nahrazuji Ramou Culinesse)

Postup:
Na plotnu dám vařit vodu, na nejmenší výkon hořáku, vody tolik, že při ponoření čtyř hrnků (0,25l) hladina dosahuje tak max. do 3/4 hrnků.
Čtyři hrnky vymažu Ramou culinesse (resp. máslem) a vysypu hrubou moukou. Mám je nachystané, voda vaří.
Do mísy dám mouku a na kostky nakrájené rohlíky, promísím. Do hrnku dám dva oddělené žloutky, vlažné mléko, sůl a rozkvedlám. Dám stranou. Ze dvou bílků (zbylých) se špetičkou soli ušlehám tuhý sníh. Rohlíky s moukou zaliji směsí žloutků a mléka, promísím a opatrně vmíchám tuhý sníh.
Vzniklou směsí plním čtyři vymazané a vysypané hrnky, tak do všech stejně. Směsi je +/- tolik, jak velká byla užitá vejce, tím se ale nezatěžujte.
Hrnky postavte normálně do hrnce a vařte 30 min., na nejnižším stupni výkonu, během vaření poklici NEZVEDEJTE!!!
Potom vytáhněte z hrnce na prkýnko, nechte lechce vychladnout a knedlíky vyklopte, díky vysypání moukou to jde snadno, a ihned nakrájejte na plátky, aby se uvintř nesrazily.

Zkuste, uvidíte, že budete max. spokojená. Je s tím práce, ale jsou bez kypřícího prášku a i bez droždí.

Pokročilý

Houskový knedlík vařený v mikrovlnné troubě
Ingredience:

2 rohlíky z minulého dne,
1 dl mléka,
polohrubá mouka na kvásek,
1/2 balíčku droždí (balíček je 42 g),
3 dl polohrubé mouky,
sůl,
2 PL oleje,
2 dl mléko,
1 vejce.

2 rohlíky nakrájíme na kostičky, vložíme do mísy.

1 dl vlažného mléka smícháme s droždím a polohrubou moukou, na teplém místě necháme vzejít kvásek.

3 dl polohrubé mouky nasypeme na rohlíky v míse, osolíme.

2 dl vlažného mléka rozšleháme s 1 vejcem a 2 PL oleje, vlijeme na rozkrájené rohlíky s moukou a řádně proděláme. Na teplém místě necháme kynout pod čistou utěrkou, (ani ne po 30 minutách jsem začala vlnit). Těsto se bude zdát řídké, přidala jsem 2 hrstky mouky, ale ne více...pak by knedlík byl příliš tuhý.

Toto množství je na dvě misky či vyšší 1/4 litrové kónické hrnky, které naplníme něco přes polovinu obsahu...protože vařením v mikrovlnce knedlík nabude. Misky či hrnky se musí vymazat olejem.

Další variantou je obsah vložit do 2 mikroténových sáčků, následně do hrnečků, stále myslet nato, že obsah nabude...takže vyšší a sáček nezavazovat, jen volně položit.

Vařit na 750 W 4 - 6 minut. Po 4 minutách jsem kontrolovala, skutečně to chce 6 minut.

jsou báječný

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.