rakave

Reálné barvy na fotce

Jsem fotoamatérka,mám foťák Olympus.Když fotím v místnosti tak blonďaté vlasy jsou na fotografii zrzavé.Můžete mi poradit jak nastavit fotoaparát aby blond byl blond i na fotografii? Díky…

Nejlepší odpověď
beer

Ano, jak už bylo řečeno je problém v „nastavení bílé“.
Takové nedostatky jsou v případě, že necháš vše na „AUTO“, jenže toto nastavení je vhodné jen při dobrých světelných podmínkách – venku, za slunečného počasí. Při focení v místnosti si proto vyber v Nastavení bílé podle osvětlení (žárovky, zářivky, atd).
Praxe

Další odpovědi
anonym

Máš digitál – předpokládám.
Takže si pohrej s „nastavením bílé“ – buďto podle nějakého režimu a nebo přesně – vždy před focením (po změně osvětlení) kalibrací pomocí třeba bílého papíru.

Emefej

Pouze doplním, že ona funkce se správně nazývá vyvážení bílé. Prostuduj si manuál a bude to jasné.