dumtechno

Razítko na účetním dokladu – e-shop

Dobrý den,
zrovna jsem dočetl článek na idnes.cz, a jediná věc co jsem nevěděl je – Na účetním dokladu nemusí být razítko prodejce.
Opravdu to tak je? Nemusím při prodeji přes e-shop na vystavený účetní doklad zákazníkovi dávat razítko?

Nejlepší odpověď
standa

NEMUSÍTE !

Razítko není podle žádného ´účetně-daňového´ předpisu povinné.

btw: použití razítka by bylo nezbytné pouze v případě, kdybyste tuto skutečnost měli uvedenou v nějaké veřejné listině, např. ve výpisu z obchodního rejstříku mají některé společnosti, že při podepisování statutárních zástupců se jejich podpis musí připojit k razítku…, ale tato praxe z 90.let je už snad dnes v mnoha případech překonaná a ani zde není razítko povinné.