Rapidshare

Dobrý den ráda bych se zeptala jestli je stahování filmů a hudby z Rapidshare legální. Nedávno jse totiž četla, že za nelegální stahovaní může být člověk odpojen. Děkuji.

Odpovědi
Olaf

Hezký večer,
obecně vzato „ne“. Stahování hudby a filmů pro osobní potřebu není nelegální (u komerčního softwaru to je jinak). Nelegální je takový autorsky chráněný obsah dále distribuovat, sdílet s dalšími. Pokud používáte p2p sítě, pak už patrně autorský zákon porušujete (u DC++ to je nejnebezpečnější, u torrentů je to sporné, protože ve chvíli stahování odesíláte jen zlomek dat – klasifikace ale nezáleží na mě). Každopádně autorský zákon u nás porušil ten, kdo takové filmy na Rapidshare nahrál. Vy, že jej stáhnete, se ničeho nedopouštíte.