Raspov

Rána pěstí dvanáctiletému klukovi?

Znám případ kdy dva kluci lezli na zeď jednomu chlapovi z vesnice, byla to úplně rozpadlá zeď, navíc nic nedělali, jen vylezli na zeď a spadla z tama cihla která se už rozpadla, mimo to si za dva týdny nechal postavit nový plot. No ten chlap je viděl, a když šli pryč, šel za nima jakože nic, pak jednoho odstrčil a druhému napálil ránu pěstí do obličeje, odvedl ho domů kde se hádal s jeho babkou. Pak odešel a vyřešilo se to po vesnicku, kluk se znal s jeho dcerou, tak otec toho kluka zašel k němu, dali slivovici, on se omlouval a že mu ujeli strašně nervy.. A mě by zajímalo co by se stalo kdyby se zavolala policie.. Hrozilo by mu něco?

Nejlepší odpověď
zjentek

některýho smrada když netrefíš ve dvanácti, tak v patnácti už je kolikrát pozdě ..policie je jedna věc, tam to bejvá líheň smradů ..ale každej fotr by měl vědět, že když venku natrefí (a nebo má doma) Denise, tak okamžitě bomby!

Další odpovědi
setapouch

Ackoli si nepamatuju presne paragraf ani jeho zneni, je rozhodne trestne lezt bez souhlasi na cizi pozemek a nicit cizi majetek. Ovsem ve dvanacti smradi nejsou trestne odpovedni, proto by policie vec nejspis odlozila.

Awe

Maximálně podmínka

anonym

Policajti by mu ještě přidali jakožto správní sadisti,kteří vše otočí vůči „skuhrákům“.

Kaja95

Trestní zákoník č. 40/2009 Sb.

§ 145
Těžké ublížení na zdraví

§ 146
Ublížení na zdraví

§ 146a
Ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky

§ 147
Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti

§ 148
Ublížení na zdraví z nedbalosti

Pouze drobné ublížení na zdraví je pak podle § 49 odst. 1 písm. c) zákona o přestupcích (č. 200/1990 Sb.) jen přestupkem proti občanskému soužití.
A to řeší MěÚ, který to neuzná jako případ pro PČR, takže vlastně žádnéé riziko nehozí. Maximálně, kdyby poslal nějaký vymahače na oplátku, ale to je v tomhle případě vyloučeno… :D