vevinka007

Rakovina prsou?

Dobrý den..
Moje máma má těžší deprese, kouří ale nepije..
Bojím se , že má rakovinu prsou:/ Nevím jak to zjistit, ale tento týden by měla jít na Rentgen, prý tam chodí ženy od 45 let..
Děkuji předem za odpověď

Nejlepší odpověď
Korelice

Jinak než-li přes mamografii to sama bhužel nezjistíte. :(
Doplňuji:
Případně že by si maminka nahmatala bulku na prsu, ale nemusí to být přímo určující. Stres a kouření by tomu mohli napomáhat, ale neznamená to že rakovinu by mohla mít na 100 %. Nebojte.

Další odpovědi
marci1

Vůbec se neboj, pokud nemáte rakovinu v blízké rodině ( maminka maminky, sestra maminky apod. ) není vůbec na místě se obávat. A ani v tomto případě to nemusí znamenat, že touto nemocí bude trpět. Je v pořádku, že půjde na preventivní prohlídku. I když má žena nález a je zjištěn zavčas, vše se dá řešit v pohodě.