taranee1

rakovina děložního čípku

jak nebo z čeho rakovinu žena dostane???

Nejlepší odpověď
Deli

Rakovina děložního čípku je druhá nejčastější rakovina u ženské populace. Není geneticky podmíněná, ale příčinou je přenosný lidský papillomavirus – human papiloma viruses-HPV typu 16–18.

HPV se přenáší mezi lidmi pohlavním stykem nebo jiným kontaktem intimních partií. Do třiceti let se s infekcí potká až 80 % žen, ale po nějaké době u 90 % žen sama vymizí.

Dodávám, že dnes už je možné se chránit očkováním (ještě před začátkem pohlavního života).

Více v odkazu:

Zdroj: http://rakovina-nador.zdrave.cz/ra­kovina-delozniho-cipku/

Další odpovědi
Valky

Rakovinu děložního čípku může dostat každá žena. tuto nemoc přenáší muž – a to tak, že vlastně… No každá žena má nějaký ten typ už v sobě – v podstatě a tím, že muž se ženou souloží – tím myslím bez kondomu, „nakazí se“. Ale on to samozřejmě chytit nemůže a tak se stane přenašečem. Z toho vyplývá, že šanci chytit tuto rakovinu má spíše žena promiskuitní, nebo žena, která má partnera, který býval promiskuitní. Očkování proti tomuto je pouze pro dívky, které ještě pohlavní styk neměli, a je pouze proti asi 2 typům této rakoviny / je jích přes 3000/, takže si myslím, že je to i zbytečná investice…

berušinko, necháš se očkovat, ale stejně je 99.9% šance, že můžeš rakovinu děložního čípku mít… Takže nevidím v tomhle smysl… Zbytečně si „zasírat“ organismus látkama… ;)

Berušinka

Z čehokoliv – zanese se ti tam něco nebo od partnera při pohl. styku – do 18–20 roků se tam to „prostředí“ teprve vyvíjí, proto je z tohohle hlediska lepší si na první pohl. styk „chvíli“ počkat. Ty buňky se tam neustále množí – při tom probíhá tzv. replikace DNA – je to hodně citlivý proces, i když v nás probíhá v podstatě neustále. Ale jednou se prostě stane, že tento proces nějak narušíme – buňky špatně zkopírují DNA – pak vznikají „hybridní“ buňky, které se nekontrolovatelně množí – to je ta rakovina nebo nádor.
A určitě nesouhlasím s valky – očkování má smysl! Teda pokud si pohl. styk ještě neměla.

žolik

Rakovina děložního čípku,dřív hodně mladych žen umyralo právě na tuhle nemoc,dneska je věda tak daleko že děvčata v mládí mají možnost této zakeřné nemoci uniknout,z čeho to je to snad nikdo neví,u někoho může propuknout,a někdo ani neví že něco takového je,chce to pravidelné prohlídky,věřím že rodiče rádi přispějí za vakcínu pro svou dceru.

Zdroj: žolík

venkovan

Do této problematiky moc povídat nebudu, ale začíná se hovořit i o tom, že očkovat by se měli i chlapci aby vir nepřenášeli.