adrejek

Rakousko lyžování a ubytování autem – kde?

Ahojte,

jedeme s přítelkyní začátkem měsíce do Rakouska autem a sháníme nějaké ubytování a destinaci. Převážně teda na zimní sporty a lyže. Máte nějaké zkušenosti s ubytováním a nějakou lokalitou?

Taky budeme vděční za všechny tipy a rady. Nikdy jsme takhle nikam nejeli, všechno vždy přes cestovky, tak sháníme informace.

Díky všem.
Doplňuji:

Odpovědi
Any96

Si kosleba nebo pilaska?

Arnoštek

Ahoj,

píšeš, že jedete začátkem měsíce, ale ne kterého. Stejně tak píšeš, že chcete lyžovat. Pokud má být ten měsíc říjen, pak na výběr moc nemáte.

Pokud vím, tak aktuálně se v Rakousku lyžuje pouze omezeně na ledovci Tux v Zillertalu, v Söldenu, Mölltalu a na Stubaii. Střediska Kaprun, Pitztal a Kaunertal musela kvůli nedostatku sněhu začátek sezóny odložit.

Zdroj: http://rakousko­.vlna.cz/

karfigol

V Rakousku jsou na lyžování dobré Tyrolské Alpy. Pokud mohu osobně doporučit nějakou lokalitu, tak je to Val di Fiemme v severní Itálii. Jezdíme tam s http://www.vi­sitfiemme.it/cs/win­ter už několik let a stojí to tam za to.