Terez_ka

Řákaly vám na základce šprte ?

Taky se vám někdy děti poslívaly za to že jste chytrý/á ?

Nejlepší odpověď
quentos

jo, dokonce ještě na gymnáziu. Paradoxně to bylo zejména v předmětech, na něž jsem se učit nemusel, protože mě bavily a šly mi tudíž samy.

Další odpovědi
anonym

Nikdo se mi neposmíval, nebyl důvod. Ke šprtovi typu Hujer, jsem měla daleko.

Sůwa

To rozhodně ne, ale stejně jsem pak dosáhla lepší uplatnění než šprti 🙂

huxa

jsem na tom jako quentos, i na střední mi holky říkají šprte, nicméně v předmětech, do nichž se nemusím učit a jdou mi samy

Natty*

Ano, ale necítila jsem se tak. Za šprta považuji lidi, kteří jsou až moc iniciativní a vtírají se do přízně učitele, taková já jsem nikdy nebyla…

štamgast

Jo ale nic jsem si z toho nedělal, ignoroval jsem je.

anonym

Ne. Ke šprťáctví je třeba ještě něco navíc, než přirozený talent. Na jeho nedostatek jsem si stěžovat nemohla. Měla jsem řadu kamarádek a nikdy jsem neměla pocit, že někdo ze spolužáků dělal vědu z toho, že někomu šlo učení lépe a jinému ne. Ještě si naopak pamatuji, že jsme se někdy domlouvali a se slabšími žáky probírali učivo, co jim nešlo. Byl to takový „doučovák bez kantorů“.
Výraz „šprtka“ jsem poprvé slyšela v negativním smyslu až u dcery, když byla na gymplu.
My jsme se na gymplu jenom „šprtali“ před zkouškami nebo písemkami.

david22

Ne, mé známky tomu neodpovídaly.

M.

Ano, pouze ze závisti a ty, které jsou holt blbé (ano, holky), protože nedokážou pochopit, že mám dobrou paměť. :)

honza19hk

Vzhledem k tomu,že jsem se nikdy neučil a vysvědčení většinou končilo vyznamenáním,mi tak říkali.Mělo to ale jeden háček,byl jsem chytrý,ale nikdy jsem se neučil.Krom DÚ.