alice306

Rady na střední školu. Jak dlouho a často je nejlepší se učit?

Dobrý den, po září nastupuji na gymnázium a ráda bych vás poprosila o nějaké rady jak začít. Chtěla bych se v budoucnosti věnovat medicíně, ale chemie mi moc nejde. Chemii si pohlídám, že se budu snažit učit z hodiny na hodinu. Jak dlouho jste se každý den učili vy? Máte nějaké dobré rady? Budu za všechno vděčná.

Nejlepší odpověď
anonym

Předměty, jako matematika, fyzika, chemie… – musíš pochopit – a to od začátku (jakmile nepochopíš základy, k pochopení další látky ti budou chybět) – takže se to neuč „z hodiny na hodinu“, ale tak, abys chápala principy (nějaké drobnosti – vzorečky apod., si buďto odvodíš a nebo se je lze – pokud chápeš logiku, naučit kdykoli) – tedy dokud nepochopíš, dotud se to musíš ´učit´ – soustavně, ale ne zpaměti, nechat si to třeba i opakovaně vysvětlit učitelem nebo ´chytřejším´ spolužákem.
Zbytek – předměty ´bez´ logiky, se uč z hodiny na hodinu a semo-tamo si látku zopakuj.
Systém – jak a kolik času se učit – si časem vytvoříš.
___
Já se na gymplu učil naprosto nárazově, či spíše neučil…
😉

Další odpovědi
STUDENTKAEVA

Vždy je dobré učit se tak dlouho něž to neumíš jak když bičem mrská!
Jo a radu mám jen jednu vždy když jdeš spát tak si látku zopakuj a než usneš tak si ji opakuj!

da ny

Zkoušky na medicínu se dělají z biologie, chemie a fyziky (hlavně příklady).
Pokud budeš mít z těchto předmětů alespoň chvalitebně máš šanci uspět.
Na I. LF se můžeš zatím naučit všechny testové otázky i s odpovědí (včetně těch chybných) zpaměti, pokud nezmění LF taktiku, máš šanci uspět v přijímacím řízení. Udržet se na škole je věc druhá, počítá se s velkou „úmrtností“ studentů.
Jiné školy si „naberou“ menší počet z uchazečů.
Na gymnáziu budete mít postupně na výběr semináře, vybírej podle potřeb.
Všichni vyučující mívají konzultační hodiny (ráno, odpoledne), 1 – 2× týdně, pokud bys něčemu neporozuměla, nestyď se včas zeptat a přijít.
Záleží na kantorovi, jak umí předat vědomosti a učit. Dcera měla matikářku, která všem během konzultačních hodin tak zamotala hlavu, že nikdo ničemu nerozuměl 😉
Jak to nebyl příklad z učebnice bylo zle…, ale takový učitel je snad ojedinělým případem ;)
Záleží též na úrovni celkové výuky gymnázia a úspěšnosti absolventů (najdeš na netu).
Přeji hodně úspěchů!