Klobasa

Rady na rozvoz letáků?

Dobrý den,

začala jsem brigádně rozvážet letáky. Za dva dny (jen po večerech, po škole) musím rozvést přes 4000 letáků do víc jak 500 domů. Dnes jsem za dvě hodiny zvládla maximálně 4 ulice a přijde mi, že kamkoliv jsem přišla, tam se to rozrůstalo o další a další ulice. Nějaké rady, jak najít tu správnou taktiku a nevynechat žádný barák a zároveň stihnout v termínu? Existuje nějaká aplikace do mobilu, která mi zmapuje, v jakých ulicích jsem byla?

Děkuji předem

Nejlepší odpověď
dubraro

To, na co jsi narazila, se odborně jmenuje „problém obchodního cestujícího“. Jde o nalezení nejvýhodnější trasy, tak aby procházela všemi zadanými body. Řeší to například tato aplikace Google: http://gebweb­.net/optimap/

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Probl%C3%A9m_ob­chodn%C3%ADho_ces­tuj%C3%ADc%C3%AD­ho

Další odpovědi
JájsemRaibek

Bohužel nevím jak vypadá situace kde roznášíš letáky. Pokud je to dlouhá ulice s mnoha odbočkami, tak prostě jít a u odbočky udělat jednu stranu a při cestě zpět druhou a pokračovat dále a příště začít tam, kde jsi skočila.
Pokud je to ve tvaru několika ulic, tak postupně jít a na konci se otočit a udělat druhou stranu ulice, přejít do další a takto pokračovat.
Možná by pomohlo, pokud bys sdělila místo odkud kam doručuješ letáky.

jáára

dubraro: Hezkypěkně, to sem si uložil do záložek. neznal sem to. dík