zjentek

Radíte rádi?

Tady „strašná“ spousta lidí zde odpovídá a tak se chci všeobecně zeptat všech tady- radíte rádi? Třeba svému okolí? Nebo „po síti“? Ptám se, protože z odpovědí zde to není nikterak patrné, ani těch z historie, ale než byste lhali, tak se raději nevyjadřujte, tzn., tentokráte jen upřímné odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
quentos

Ač jsem v mládí byl přímo „nepřítel televize“, něco mi v paměti utkvělo a teď se mi to hodí :{D> odpovím slovy Rumburaka z „Arabely“ (tehdy pronesená na svatbě na dotaz, zda si přítomnou bere za svou právoplatnou manželku): „No bodejť, jinak bych sem nelez…“

Další odpovědi
redy

Rady se mají dávat tak, aby si druhej myslel, že na to přišel sám.

To je rada nad zlato. 🙂

Jestli radím ráda? No, já tomu neříkám rada, ale názor. Zatím mě nikdo nevolal k odpovědnosti 🙂

Kepler

Ano, pokud umím, poradím rád. Přiznávám se, že mi to přináší uspokojení. A taky jsem rád, když někdo dobře poradí mně.

Drap

Ano, radím rád, nikdo mě však neposlouchá.

Lamalam

Radím ráda, radím dobře. S čím si momentálně nevíš rady?

led

Úprimne? brrr…
Niežeby ma tešilo radiť tam, kde o to nestoja, (aj tu sa nájdu ľudia, pre ktorých rada, pomoc spočíva len v prijímaní, alebo v kritike a „hledání brouka v hnoji“ v každej rade, ktorú nedali sami)
Ale teší ma. keď moje rady niekomu pomôžu, bez ohľadu na „províziu“. Ďakujem za možnosť radiť tým, ktorí tie rady potrebujú a sú ochotní ich prijať…

marci1

Ano, poradím ráda, ale jen tomu, kdo o to stojí. 🙂

orwell

Přiměřeně. Pokud jsem o radu požádán a vidím, že moje rady dopadají na úrodnou půdu, tak poradím vždy a rád (pokud si myslím, že o tom něco vím). Ale nijak to nepřeháním. Myslím si, že je to vidět i na počtu nasbíraných bodů zde za více než dvouleté období mého řádění na Odpovědích. Tím si nestěžuji, o sbírání bodů mi zde opravdu nejde. To tady sice tvrdí každý, ale já to myslím vážně. Nejvíc trpím, když ve svém okolí vidím, jak se někdo řítí do maléru a poradit si nenechá vůbec od nikoho.

mzm

On tu někdy někdo píše přesto, že ho to nebaví nebo by to nedělal rád? To by za to asi musel být placený, ne? 😁

ivzez

Jak kdy a jak komu.

Jsou lidé, kteří o radu stojí a něco si z ní vezmou
a jsou lidé, kteří se sice na radu zeptají, ale nakonec
udělají něco jiného.

Pokud (ti druzí) neudělají vyslovenou hloupost, něřeším to.
V opačném případě mne mrzí čas, který jsem tím strávila…