Irisa

Radiální gravitační pole u Země

Napadla mě jedna věc:
Kdyby se nějaká mašina se schopnstí provrtat se zemí, pohybovala směrem ke středu Země, hmota, která by ji tímto směrem přitahovala gravitací, by měla logicky čím dál menší hmotnost (protože by se zmenšovala vzdálenost mezi jádrem a daným tělesem).
Znamená to, že gravitace se u centra zmenší, nebo se dokonce vytratí? (čistě teoreticky a za předpokladu, že je všude v Zemi stejná hustota)
Přišla jsem na to sama, jen jsem to neuměla popsat, dokud jsem si nepřečetla sérii Podzemí od Gordona a Williamse :).
Doplňuji:
Někde jsem slyšela, že je to nemožné…

Nejlepší odpověď
Alesh

No tak samozřejmě, pokud budeš v přesném středu Země, tak budeš levitovat, neboť tě ta obklopující hmota bude přitahat zcela rovnoměrně na všechny strany a tím se síly vzájemně vyruší.
Doplňuji:
Co je nemožné? Dostat se do žhavého a tekutého jádra Země? Jo, je to nemožné. Však se také bavíme o hypotetické záležitosti, kdyby to bylo možné. 😉

Další odpovědi
fcoop

Zřejmě by tě nějaká gravitace přestala zajímat,to proto,že bys měla problém s tlakem a teplotou.