Radi se potapite

dela Vam potapeni problem.Je to nadhera,ale nekdy mam zalehle usi-proc?Dik

Nejlepší odpověď
Miroslavst

  1. voda se ti dostane do uší a tam vadí ve vyrovnání tlaku po vynoření. je to vlastně jako zátka. Když vodu vyklepeš, uleví se ti.
  2. protože čím větší hloubka, tím větší tlak a naše tělo není zvyklé na tento zvýšený tlak.

V uchu je několik ústrojí, které vyrovnává náš pohyb atd. a proto se tam tlak projeví nejvíce.

Další odpovědi
anonym

Při potápění se uši musí vyrovnat s přetlakem z vnějšího prostředí. "Než se člověk pustí do potápění, měl by zvážit, zda je dostatečně fyzicky zdatný, navštívit praktického lékaře, aby zhodnotil celkový zdravotní stav, a především se objednat u specialisty na ORL, protože zde se může objevit nejvíce problémů,
Existují určitá onemocnění, která potápění znemožňují úplně: špatná funkce Eustachovy trubice, chronický zánět středouší, časté závratě, zúžený nebo nevyvinutý zevní zvukovod, nefunkční hrtan, prasklý ušní bubínek.
Potápět byste se neměli ani, když právě máte rýmu, máte těžkou migrénu, jste po mozkové a cévní příhodě, trpíte opakujícím se zánětem středního ucha, máte podezření na srdečně – cévní onemocnění nebo se prostě právě necítíte dobře.
Ve zdravém uchu se ušní maz nehromadí,“ zdůrazňuje lékař. "Kůže zvukovodu má samočisticí schopnost a dopraví maz vždy ke vchodu, kde se setře po koupání ručníkem.“ Proto lékaři svým pacientům stále opakují známou poučku, že se ucho v hloubce nemá čistit.
Tím spíš by se totiž vytvořil mazový špunt a navíc ucho si můžeme tak i poranit. Po vniknutí vody do ucha se ucpe i zbytková mazová štěrbina, a to způsobí zalehnutí ucha. Voda díky svému povrchovému napětí v úzkém prostoru drží a sama nevyteče.

"Kvůli působení stejného mechanismu nevyteče voda z ucha ani tehdy, kdy je zvukovod zúžen kostěnými výrůstky. Jeho rozšíření vyžaduje operační zákrok.

KarolínaNovo

Já se potápím ráda. Je super koukat na ty barevné rybičky a celkově na ten podvodní svět zblízka. Než se do potápění pustíš, tak doporučuji potápěčský kurz, kde ti všechno vysvětlí, aby pro tebe bylo potápění bezpečné. Já jsem si našla potápěčský kurz na http://www.se­awolf.cz/ a až po jeho dodělání jsem se začala potápět.