BELA81

Rádi dávate ocet do omáček,nebo ne?A jestli ano tak jaký?

Nejlepší odpověď
Damiana

Do všech na sladkokyselo – svíčková, rajská, koprovka apod. – to je jasné, a to klasický kvasný.
Jinak často používám balsamico, vinný bílý s estragonem a malinový – ale ty hlavně do salátů a na dresinky.

Další odpovědi
anonym

Do kyselých omáček přidávám ocet nebo citronku, citrónovou šťávu. Do koprovky a svíčkové je výborné nastrouhat i trochu citronové kůry, do těchto dvou jenom citronovou šťávu. Ovocné octy používám spíše do zálivek na saláty.

anonym

Do koprovky ocet obyčejný kvasný,přidávám ho do odstavené omáčky,zahřeju ho v mikrošce,tak dvě lžíce,podle chuti,omáčka se tak poté nesrazí.Svíčková citrón,do klasických salátů,jako je okurkový,rajčatový dávám ocet.Jiné saláty,podle druhu,balsami­co,citrón.S bal­samikem jsem měla špatné zkušenosti,než jsem se naučila ho používat,to bylo škody!

dědapetr

Ocet dávám jen kam patří.Například čočka,houbová,ko­provka,zelí a další.

anci

Ocet už vůbec, spíš balsamico…