zelenac

Neznáte někdo vysokou školu, kde je obor či předmět zabývající se analogovou fotografií?

Zdravím. Potřeboval bych poradit ohledně vysoké školy. Teď jsem na střední ve třeťáku, kde studuji obor reklamní grafika a fotografie. Poslední dobou jsem propadl kouzlu analogové fotografie. Neznáte někdo vysokou školu, kde je obor zabývající se analogovou fotografií nebo aspoň jeden z předmětů, co se tímto zabývá? Nebo pokud byste mi nějakou uměleckou vysokou školu doporučili, byl bych moc rád. Mám v těch školách celkem guláš už :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Myslím, že analogová fotografie se jako samostatný obor nikde nevyučuje. Proč taky? Základy dobrého fotografování jsou stejné už 170 let bez ohledu na použitou technologii. Dobrou fotku dělá světlo, kompozice, správný moment atd., nikoliv technologie záznamu.
Poměrně dobré reference má Institut tvůrčí fotografie Slezské university v Opavě.

Podívej se sem: http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/porovnani-oboru-fotografie

Další odpovědi
Klaproth

Nejvíc prostoru studiu analogové fotografie věnují na katedře reklamní fotografie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně – http://www.ut­b.cz/fmk/struk­tura/reklamni-fotografie