zbysek

rada s melounem…

prosím poradil by někdo jak uchovat melouna z léta na zimu?tudíž tázka zní jesli ma někdo zkušenost s tím,že by třeba dal v srpnu celého melouna do mrazáku a vyndal s si ho na Vánoce?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud dáš do mrazáku celého melouna, určitě ti praskne.
Jestli chceš uchovat jen dužinu, zmaz ji běžně v nějaké krabičce či sáčku, ale počítej s tím, že po rozmrazení ´pustí´ vodu-šťávu a bude ´rozblemcaný´.
Jestli chceš uchovat meloun celý, konzervuj jej alkoholem (dělal jsem to kdysi napícháním rumu injekční stříkačkou – ale je to děsná ´drbačka´, musíš alkoholu napíchat hodně, jinak meloun zhnije).

Další odpovědi
arygnoc

celý melón olepiť sadrou, urobiť na ňom sadrovú škrupinu.

úspech závisí na zdraví melóna, ak už bol prezretý, zhnije, preto sa doporučuje takto konzervovať melóny menej zrelé.

pomáha i „naplnenie“ alkoholom (ako spomína mowla).