DeLanne

Rada od vegeteriána

Jak mít pestrý jídelníček bez masa? (nějaké typy na výrobky prosím)

Nejlepší odpověď
anonym

Já sice maso pojídám, ale občas mám doma vegana, tak ho musím krmit a sdílím s ním částečně i jeho jídelníček. Docela mi chutná seitan (obilné maso). Zjistila jsem, že mnoho staročeských receptů odpovídá této výživě. Naši předkové jedli maso jen vyjímečně. Hodně čerpám z kuchařky od Pavly Momčilové " Zdravá kuchyně našich babiček", která vyšla v r. 2000. Jsou tam bezva recepty jako.např. makovec bez vajec, šulánky, šusterka, odvárka atd. Všechno jsem vyzkoušela a zařadila hodně receptů do stálého „repertoáru“. Tato autorka vydává celou edici zdravého jednoduchého vaření. Zkus si vyhledat něco na nakladatelství Medica Publishing- Pavla Momčilová, V zahradách 146, 251 70 Čestlice