Avatar uživatele
anonym

Rada k obhajobě

Dobrý večer, potřebovala bych poradit…nevím, jak mám začít úvod své obhajoby…Má někdo s tím zkušenosti, nikdy jsem na nějaké obhajobě nebyla..Prosím, pokud máte někdo zkušenosti

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4350 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Obhajoba u soudu, nebo na VŠ? Vzhledem k zařazení to tipuju na obajobu diplomové práce. Tu mám taky za sebou, tak budu hovořit z vlastních zkušeností…

  1. hlavně klid.
  2. jak začít – začíná se většinou tím, že svou práci představíte. Čeho se týká, proč jste si dané téma vybrala a tak.
  3. ještě den před obhajobou si přečtěte posudek vedoucího a oponenta a připravte si písemně pár reakcí na ně. Číst je tam sice moci nebudete, ale budete si jistější. Pokud ani vedoucí, ani ani oponent nenavrhuje práci F – tedy "neuspěl(a) – , můžete být v klidu předem a berte to jako příjemné popovídání o výsledcích a plodech své dlouhodobé práce.

Doplňuji:
Ještě doplnění, vzpomněl jsem si totiž na svého dědu – pro případ, že byste byla podobný perfekcionalista jako on. Dědovi za doktorskou rigorózní práci navrhovali za dvě (dnes C), a on prý „všechny jejich výtky při obhajobě rozcupoval“, takže dostal nakonec jedničku (A) s tím, že „kdyby takto obhajovali své práce všichni studenti, tak by byli nadšeni“. Pokud jste tedy tento případ, je radno argumenty proti strany – spíše než „cupovat“ – využít k prospěchu svému a stavět na nich (tedy jinými slovy volit spíše konstruktivní obhajobu namísto destruktivní.)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

omluva za nadbytečné „ani“ a mezeru u protistrany.

před 4350 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek