Marki1

Ráda bych věděla, jaké je znění paragrafu 143 odstavec 1 a 2?

Nejlepší odpověď
9 řemesel

Ale čeho? zákoníku práce ,či jaké vyhlášky,zákona …

Další odpovědi
tomash

Vycházím z toho, že jste dostaz zařadil(a) do kategorie Trestní právo, a tedy vás zajímá trestní řád. Znění §143:
§ 143 Lhůta a místo k podání
(1) Stížnost se podává u orgánu, proti jehož usnesení stížnost směřuje, a to do tří dnů od oznámení usnesení (§ 137); jestliže se usnesení oznamuje jak obviněnému, tak i jeho zákonnému zástupci nebo obhájci, běží lhůta od toho oznámení, které bylo provedeno nejpozději.
(2) Osobám, které podle ustanovení § 142 odst. 2 mohou podat stížnost ve prospěch obviněného, končí lhůta k podání stížnosti týmž dnem jako obviněnému; státnímu zástupci však běží lhůta vždy samostatně.
Doplňuji:
Vidíte, v ten moment mi to vypadlo. Samozřejmě, trestní zákon je drhá varianta v téhle kategorii :).

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_rad/cas­t1h7.aspx

Miroslavst

Odpovídal tomash, ale je zde ještě trestní zákon a ten zní:
§ 143 Usmrcení z nedbalosti
(1) Kdo jinému z nedbalosti způsobí smrt, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.