Monie

Ráda bych vás poprosila o několik otázek ohledně maturity. A přijímaček na VŠ a VOŠ.

Máte zkušenosti s tím, že vysoké školy se dívají i na to, jestli máte maturitu na těžší úrovni? Jaký je přesnější rozdíl mezi státní a nestátní maturitou? A opravdu na většině VŠ se dělají přijímačky z obecně studijních předpokladů? Proč se nedělají přijímačky z toho, co jdu opravdu studovat? A jaké jsou/nejsou přijímačky na VOŠ? Předem děkuji

Odpovědi
Funna

každá škola má jiné požadavky, na přijetí bez přijímacích zkoušek…a každý rok je ti jinak…musíš se podívat na konkrétní stránky konkrétní školy…
Doplňuji:
nestátní maturita je ta, co si dělá sama škola a na každé je jiná…státní maturita je celorepublikově stejná a tudíž je možné srovnávat žáky mezi sebou…VŠ tedy přihlížejí ke státní maturitě, protože ta jediná je objektivní…ten, kdo udělal školní maturitu na nějaké (většinou soukromé) škole s jedničkami, by na jiné možná propadl..školní mturita není v žádném případě objektivním měřítkem
add odborných přijímací zkoušek…by mě zajímalo, když půjdeš z gymplu studovat např. na lékaře, z čeho bys chtěla dělat přijímací zkoušky, když nic „lékařského“ se na gymplu nebere…