kessi

Ráda bych pomohla jednomu koni

Bohužel jsem našla kobylku, která potřebuje pomoct. Kobylka je trochu hubená a má měkký hřbet fotky pošlu tomu kdo mi odpoví – nutno vidět. Ráda bych ji nějakým způsobem pomohla, ale než se do té záchrany pustím, tak bych alespoň orientačně chtěla vědět kolik bude stát léčba? Děkuji za odpověď. Hanušová

Nejlepší odpověď
Sůwa

Kobylka má určitě nějakého majitele a bez jeho vědomí a souhlasu nemůžeš udělat sama vůbec nic. Zkus se s majitelem domluvit, případně se obrať na nějaký spolek pro ochranu zvířat. Nevím jistě, jestli už je v platnosti zákon, podle něhož už není na zvíře pohlíženo jako na věc.

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že to je otázka pro vetrináře. A i ten by asi chtěl víc informací.

anonym

Pokud je kobyla ve Vašem vlastnictví, je třeba řešit její zdravotní stav s veterinářem.
Pokud má svého majitele, je za ni a její zdraví odpovědný jenom on.
Jestli máte pochybnost a správné péči o koně, tak s ním zkuste promluvit. Pokud to bude nemožné, obraťte se na příslušnou veterinární správu. Ta stav koně prověří a v případě potřeby zjedná nápravu, nebo ke zjednání nápravy dá podnět.
Řešit zdraví koně, který někomu patří, je velmi choulostivá záležitost. I zvířata bývají nemocná. Uvědomte si, jak by bylo Vám, kdyby Vám do Vašeho majetku a Vašich práv chtěl někdo zasahovat. Radím maximální opatrnost.

samicek333

Nejdřív bych se zkusila zeptat majitele – co ty ví, třeba je kobylka nemocná. pokud řekne, že je zdravá a nebo víš na 100% že je týraná, nahlaš to na policii, ti už se o ní postarají…