jiriii

Rád bych začal jezdit na kajaku na klidných hladinách, jak je obtížné naučit se eskymácký obrat?

Jak Vám to šlo? Nedělají něco jako přídavný kolečka? 😁 Je kajak opravdu tak nestabilní? Díky

Odpovědi
Drap

Chce to jen trochu praxe a trochu cviku. Kajak je poměrně stabilní, pokud v něm umíš sedět a hýbat se. To samé eskymák. Naučíš se ho během několika hodin. Ovšem až neustálé opakování a dostatečná praxe z tebe může udělat mistra.

nyjono

Stabilita kajaku i obtížnost eskymáku je hodně odvislá od tvaru lodě.
Budeš k tomu potřebovat pomocníka.
Začít můžeš u břehu, kde se po náklonu odrazíš ode dna rukama.
Důležité je, nejdříve jde z vody bok a hlava až na konec.