autacek

Rád bych se zeptal, zda-li za zábor například chodníku nebo silnice, platí ten, jenž prostor ke své činnosti potřebuje,

tedy firma jenž zhotovuje například stavbu (kontejner, lešení, apod.), nebo jestli za tento zábor platí vlastník stavby. Jinak je mi jasné, že zhotovitel to nakonec vlastníkovi (zadavateli) přeúčtuje, ale jde mi o právní stránku toho, kdo to má na svá bedra zařídit.

Nejlepší odpověď
zjentek

za zábor veřejného prostranství zaplatí ten, kdo dostal patřičná povolení k činnostem, vyžadujícím zábor prostranství
Doplňuji:
nebo ne dostal- spíše tedy kdo obtarává po úřadech povolení (vlastník, stavba, zhotovitel) ..což je totéž, no nic, už jsem to napsal ,)

Další odpovědi
cukrar

platí ten, komu byl povolen zábor.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.